top of page
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Π/Κ (22/23-06-2013, Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων)

Με σπουδαίες εμφανίσεις, 5 μετάλλια και πολλές διακρίσεις από όλες τις ειδικότητες, ολοκληρώθηκε η παρουσία του συλλόγου στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων.

πολύ κοντά στο ρεκόρ συλλόγου (14.46 από τον Ύργκεν Αγκόλλη

από το 2006).Επίσης κατετάγη 8ος στο μήκος με άλμα στα 6.70(+0.3).

Στα 400μ εμπόδια κορασίδων, η Δωροθέα Αντζουλάτου, με 64.30,

βελτιώνοντας το ατομικό της ρεκόρ και ρεκόρ συλλόγου πάνω από

ένα δευτερόλεπτο (παλαιό 65.40), κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Στα 3000μ. κορασίδων, την 5η θέση κατέλαβε η Αλεξάνδρα Καίσαρη, με 10.48.85 την καλύτερη επίδοση από όλες τις παγκορασίδες αθλήτριες που αγωνίστηκαν.

Ο Σταμάτης Μαρούδας, αθλητής της κατηγορίας των παμπαίδων, κατέλαβε την 9η θέση στα 400μ. εμπ. με χρόνο 60.04.

Την 10η θέση κατέλαβε ο Στέφανος Δεκουλάκος στα 2000μ. με φυσικά εμπόδια με χρόνο 6.54.16.

Στα 400μ. ο σύλλογος εκπροσωπήθηκε στον τελικό με δύο αθλητές. Ο Σταύρος Βασιλούνης ήταν 12ος με 52.41 και ο Λευτέρης Βαμβακάς 15ος με 53.77 (επίδοση προκριματικού 52.67).

Ο Ανδρέας Μανιατάκης ήταν 13ος στον προκριματικό του ύψους με 1.75. Στο ίδιο αγώνισμα ο Βαγγέλης Γκαραγκάνης είχε αποτυχημένες προσπάθειες στο αρχικό ύψος.

Την 15η θέση στον προκριματικό της σφαιροβολίας κατέλαβε ο Κώστας Χατζημιχαήλ με βολή στα 14.56.

Η Ελένη Βουγιούκα, με βολή 33.25, ήταν 20η στον προκριματικό του ακοντισμού.

Ο Θανάσης Μακρής ήταν 27ος στον προκριματικό του μήκους με 6.08 (-0.8).

Στον προκριματικό των 200μ. η Μαρία Σιακάρα ήταν 42η με 27.62 (-2.2).

Στις σκυταλοδρομίες 4Χ400, η ομάδα των παίδων αποτελούμενη από τους Νικολάου-Βαμβακά-Μαρούδα-Βασιλούνη κατέλαβε την 11η θέση με 3.38.52 και των κορασίδων με τις Σιακάρα-Μαγγίνα-Φωτουλάκη-Αντζουλάτου ήταν 16η με χρόνο 4.27.25.

Στην βαθμολογία των παίδων ο σύλλογος ήταν 10ος με 44 βαθμούς και των κορασίδων 12ος με 44 βαθμούς επίσης.