Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ. Ανδρών-Γυναικών-Νέων 2013 (18/5, Μέγαρα)

 

 

 

Την 6η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ. Νέων 2013, που διεξήχθη στο Στάδιο Μεγάρων το Σάββατο 18/5, κατέλαβε ο Αχιλλέας Τζενετόπουλος καταρρίπτοντας το Ρεκόρ Συλλόγου με χρόνο 33:10.57. Το προηγούμενο ρεκόρ (34:46.50) ανήκε στον Σταύρο Τσόκανο από το 1993.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων:


 

ΝΕΟΙ

 

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΕΠΙΔΟΣΗ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΓΚΟΥΡΛΙΑΣ ΜΑΡΚΟΣ 1995 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 31:20.62 13
2 ΠΙΤΣΩΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1993 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 32:03.86 11
3 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΑΣΩΝ 1992 ΓΕΦΛΩΡΙΝΑΣ 32:11.71 10
4 ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 1994 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 32:15.52 9
5 ΤΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1993 Α.Ο.ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 33:10.41 8
6 ΤΖΕΝΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1994 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 33:10.57 7
7 ΣΑΡΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1992 Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ 34:33.76 6
8 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 1991 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 34:53.92 5
9 ΒΟΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1992 Γ.Σ.ΒΙΝΤΣΕΝΤΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ, 35:25.07 4
10 ΧΑΡΙΤΩΝΙΔΗΣ ΧΑΡΙΤΩΝ 1994 Α.Ο. ΠΕΥΚΗΣ 35:25.27 3
11 ΣΟΓΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1991 Α.Σ.ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ 35:38.61 2
12 ΒΑΡΤΖΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ 1995 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 36:34.26 1
13 ΚΑΦΩΡΟΣ ΑΛΚΗΣ 1993 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 36:39.54 1
14 ΠΙΠΕΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1995 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 37:16.00
15 ΚΟΡΟΒΕΣΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 1993 Α.Ο.ΔΡΟΜΕΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 38:35.68

 

 

ΑΝΔΡΕΣ

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΕΠΙΔΟΣΗ ΒΑΘΜΟΙ ΚΑΤΗΓ.
1 ΜΑΓΓΙΝΑΣ ΔΗΜΟΣ 1982 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 30:28.28 13 ΑΝΔΡΩΝ
2 ΠΟΥΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1979 Α.Σ.ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 30:38.06 11 ΑΝΔΡΩΝ
3 ΓΚΕΛΑΟΥΖΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1990 Α.Ε.Κ. 30:59.85 10 ΑΝΔΡΩΝ
4 ΓΚΟΥΡΛΙΑΣ ΜΑΡΚΟΣ 1995 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 31:20.62 9 ΝΕΩΝ & ΑΝΔΡΩΝ
5 ΠΙΤΣΩΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1993 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 32:03.86 8 ΝΕΩΝ & ΑΝΔΡΩΝ
6 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΑΣΩΝ 1992 ΓΕ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 32:11.71 7 ΝΕΩΝ & ΑΝΔΡΩΝ
7 ΜΑΓΚΡΙΩΤΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1981 Γ.Σ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 32:14.69 6 ΑΝΔΡΩΝ
8 ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 1994 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 32:15.52 5 ΝΕΩΝ & ΑΝΔΡΩΝ
9 ΠΑΣΠΑΤΗΣ ΑΛΕΞΗΣ 1981 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 32:16.90 4 ΑΝΔΡΩΝ
10 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1980 ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 32:41.02 3 ΑΝΔΡΩΝ
11 ΚΑΛΙΑΚΟΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1984 ΑΘ. ΕΝ. ΜΕΣ. ΑΜΕΙΝΙΑΣ Ο ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ 32:51.42 2 ΑΝΔΡΩΝ
12 ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 1981 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 33:09.18 1 ΑΝΔΡΩΝ
13 ΤΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1993 Α.Ο.ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 33:10.41 1 ΝΕΩΝ & ΑΝΔΡΩΝ
14 ΤΖΕΝΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1994 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 33:10.57 1 ΝΕΩΝ & ΑΝΔΡΩΝ
15 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 1981 ΣΥΛ. ΔΡ. ΥΓΕΙΑΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 33:31.59 1 ΑΝΔΡΩΝ
16 ΣΥΜΙΡΙΩΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 1990 Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ 34:09.13  ΑΝΔΡΩΝ
17 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1989 Γ.Σ.Β. Η ΝΙΚΗ 34:10.38  ΑΝΔΡΩΝ
18 ΧΑΜΟΔΡΑΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1975 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. 34:12.59  ΑΝΔΡΩΝ
19 ΒΑΛΑΒΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1980 Γ.Σ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 34:19.08  ΑΝΔΡΩΝ
20 ΣΑΡΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1992 Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ 34:33.76  ΝΕΩΝ & ΑΝΔΡΩΝ
21 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1981 ΠΑΟ ΘΕΡΣΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 34:36.29  ΑΝΔΡΩΝ
22 ΤΖΟΥΒΙΣΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1983 ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 34:42.27  ΑΝΔΡΩΝ
23 ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1982 Α.Σ.ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ 34:53.92  ΑΝΔΡΩΝ
24 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 1991 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 34:53.92  ΝΕΩΝ & ΑΝΔΡΩΝ
25 ΤΖΑΝΑΒΑΡΑΣ ΠΑΥΛΟΣ 1969 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο. 34:54.61  ΑΝΔΡΩΝ
26 ΚΑΡΣΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1971 Γ..Σ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 34:55.01  ΑΝΔΡΩΝ
27 ΠΕΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1990 Γ.Σ. ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ 35:06.74  ΑΝΔΡΩΝ
28 ΒΟΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1992 Γ.Σ.ΒΙΝΤΣΕΝΤΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ, 35:25.07  ΝΕΩΝ & ΑΝΔΡΩΝ
29 ΧΑΡΙΤΩΝΙΔΗΣ ΧΑΡΙΤΩΝ 1994 Α.Ο. ΠΕΥΚΗΣ 35:25.27  ΝΕΩΝ & ΑΝΔΡΩΝ
30 ΣΟΓΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1991 Α.Σ.ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ 35:38.61  ΝΕΩΝ & ΑΝΔΡΩΝ
31 ΛΑΖΑΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1983 Α.Ε.ΕΣΠΕΡΟΣ 35:41.98  ΑΝΔΡΩΝ
32 ΔΡΙΤΣΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1976 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 36:04.60  ΑΝΔΡΩΝ
33 ΒΑΡΤΖΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ 1995 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 36:34.26  ΝΕΩΝ & ΑΝΔΡΩΝ
34 ΚΑΦΩΡΟΣ ΑΛΚΗΣ 1993 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 36:39.54  ΝΕΩΝ & ΑΝΔΡΩΝ
35 ΛΟΥΚΕΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 1987 Α.Ο.ΔΡΟΜΕΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 37:02.27  ΑΝΔΡΩΝ
36 ΠΙΠΕΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1995 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 37:16.00  ΝΕΩΝ & ΑΝΔΡΩΝ
37 ΠΕΤΡΟΥ ΜΑΡΙΟΣ 1988 Γ.Σ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 37:50.53  ΑΝΔΡΩΝ
38 ΚΑΤΕΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 1987 ΠΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 37:52.42  ΑΝΔΡΩΝ
39 ΚΟΡΟΒΕΣΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 1993 Α.Ο.ΔΡΟΜΕΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 38:35.68  ΝΕΩΝ & ΑΝΔΡΩΝ
40 ΓΕΩΡΓΟΥΛΙΑΣ ΑΛΕΞΗΣ 1990 Α Γ Σ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗ 38:36.36  ΑΝΔΡΩΝ
41 ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1968 Γ.Σ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 40:35.53  ΑΝΔΡΩΝ

 

 

 

ΝΕΕΣ

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΕΠΙΔΟΣΗ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1992 Γ..Ε.Α. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 34:54.79 13
2 ΒΛΑΧΑΚΗ ΓΙΩΤΑ 1991 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ 36:48.89 11
3 ΜΙΧΑΙΛΟΒΑ ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ 1992 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ. 37:27.12 10
4 ΜΠΑΜΠΑΤΣΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1991 Μ Π Σ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΟΜΟΤΗΤΝΗΣ 38:29.03 9
5 ΛΟΥΒΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 1992 ΑΟ ΠΕΛΟΨ 39:59.38 8
6 ΛΑΜΠΡΟΥ ΜΑΡΙΑ 1993 Α.Ο.Π. ΚΟΥΡΟΣ 40:41.77 7
7 ΤΖΕΒΕΛΕΚΟΥ ΜΑΡΙΑ 1991 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ. 41:49.63 6
8 ΘΩΜΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 1991 ΠΑΟΚ 45:56.46 5
9 ΜΕΝΔΡΙΝΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 1993 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ. 46:44.14 4

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΕΠΙΔΟΣΗ ΒΑΘΜΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1 ΡΕΜΠΟΥΛΗ ΟΥΡΑΝΙΑ 1989 ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ 34:26.65 13 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
2 ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1992 Γ..Ε.Α. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 34:54.79 11 ΝΕΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ
3 ΡΗΓΑ ΣΟΦΙΑ 1988 ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 35:11.52 10 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
4 ΚΕΦΑΛΑ ΚΩΝ/ΝΑ 1977 Α.Ε.Κ. 35:43.02 9 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
5 ΓΑΖΕΑ ΜΑΓΔΑΛΙΝΗ 1977 ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 36:31.00 8 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
6 ΔΗΜΑΚΗ ΝΤΕΝΙΖ 1977 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ 36:35.49 7 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
7 ΒΛΑΧΑΚΗ ΓΙΩΤΑ 1991 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ 36:48.89 6 ΝΕΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ
8 ΚΑΤΣΑΚΙΩΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1982 Γ.Σ. ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 37:20.62 5 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
9 ΜΙΧΑΙΛΟΒΑ ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ 1992 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ. 37:27.12 4 ΝΕΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ
10 ΜΠΑΜΠΑΤΣΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1991 Μ Π Σ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΟΜΟΤΗΤΝΗΣ 38:29.03 3 ΝΕΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ
11 ΛΟΥΒΗ ΘΕΩΝΗ 1987 ΑΟ ΠΕΛΟΨ 38:36.66 2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
12 ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1977 ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 38:43.42 1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
13 ΚΑΤΣΙΜΑΝΤΟΥ ΞΕΝΙΑ 1984 ΑΘ.ΕΝ. ΜΕΣ. ΑΜΕΙΝΙΑΣ Ο ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ 39:40.54 1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
14 ΛΟΥΒΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 1992 ΑΟ ΠΕΛΟΨ 39:59.38 1 ΝΕΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ
15 ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΗ ΧΑΡΑ 1988 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ 40:14.07 1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
16 ΛΑΜΠΡΟΥ ΜΑΡΙΑ 1993 Α.Ο.Π. ΚΟΥΡΟΣ 40:41.77 1 ΝΕΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ
17 ΑΛΕΞΑΝΔΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 1965 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ. 41:10.60  ΓΥΝΑΙΚΩΝ
18 ΣΑΠΙΟΥ ΒΗΘΛΕΕΜ 1981 Α.Σ. ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ 41:40.51  ΓΥΝΑΙΚΩΝ
19 ΤΖΕΒΕΛΕΚΟΥ ΜΑΡΙΑ 1991 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ. 41:49.63  ΝΕΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ
20 ΖΕΡΒΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 1968 ΑΟ ΠΕΛΟΨ 41:55.91  ΓΥΝΑΙΚΩΝ
21 ΜΠΑΖΑΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1973 Α.Ο.ΔΡΟΜΕΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 44:50.23  ΓΥΝΑΙΚΩΝ
22 ΨΑΡΡΑ ΜΑΡΙΑ 1990 Γ.Σ.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 45:06.27  ΓΥΝΑΙΚΩΝ
23 ΜΠΕΛΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1988 Γ.Σ. ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 45:49.02  ΓΥΝΑΙΚΩΝ
24 ΘΩΜΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 1991 ΠΑΟΚ 45:56.46  ΝΕΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ
25 ΜΕΝΔΡΙΝΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 1993 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ. 46:44.14  ΝΕΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ