top of page

Πρωτιά για τον ΟΦΚΑ Οδυσσέας στο Διασυλλογικό Ανδρών – Γυναικών!

Εξαιρετικές εμφανίσεις πραγματοποίησαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του ΟΦΚΑ Οδυσσέας Αγίου Δημητρίου στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα στίβου του ομίλου της ΝΔ Αττικής το διήμερο 27-28 Απριλίου στον Άγιο Κοσμά!

Μάλιστα έφεραν τον σύλλογο μας στην 1η θέση ανάμεσα σε 55 σωματεία της περιφέρειας αναδεικνύοντας τον σε έναν από τους ισχυρότερους στην Ελλάδα!

Αιχμή του δόρατος ήταν χωρίς αμφιβολία ο Σωτήρης Γκαραγκάνης που σημείωσε εντυπωσιακές επιδόσεις στα 100 και στα 200μ. κατακτώντας δύο πρώτες θέσεις, όπως επίσης και ο Γιάννης Κυριαζής που πρώτευσε στον ακοντισμό, αλλά και οι ομάδες σκυταλοδρομιών των ανδρών, 4x100μ. και 4x400μ. που πήραν πρώτες θέσεις επίσης.

Φυσικά πολλοί ακόμα κατέκτησαν μετάλλια, συνολικά 10 χρυσά, 7 ασημένια και 1 χάλκινο, καθώς και καλές θέσεις ανεβάζοντας τον ΟΦΚΑ Οδυσσέας Αγίου Δημητρίου στην πρώτη θέση με 217 βαθμούς, αρκετά πιο πάνω ακόμα και από το δεύτερο σύλλογο!

Στη βαθμολογία των Κ20 που διεξήχθη παράλληλα ο σύλλογος μας κατετάγη τρίτος!

Για μία ακόμα φορά πολλά μπράβο σε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες που έλαβαν μέρος στους αγώνες!