top of page

8η θέση στην Ελλάδα στους Κ18 - Χρυσός ο Δάρας, ασημένια η 4x100μ.

Οι διακρίσεις για τους αθλητές του ΟΦΚΑ Οδυσσέας Αγίου Δημητρίου συνεχίστηκαν και αυτήν την εβδομάδα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18 που πραγματοποιήθηκε στον Βόλο.

Οι αθλητές μας με τις προσπάθειες τους έφεραν την ομάδα μας στην 8η θέση στην Ελλάδα, αλλά και δύο μετάλλια στον Άγιο Δημήτριο!

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε στο άλμα εις μήκος με ο Σωτήρης Δάρας. Ο 16χρονος αθλητής μας ήταν ο νικητής με άλμα στα 7.06μ.

Ασημένιο μετάλλιο κατάκτησε η ομάδα μας 4x100μ. με τους Δάρα, Ναλιτζή, Αρμένη και Τσινάρη. Μάλιστα η ομάδα μας σημείωσε εξαιρετική επίδοση 43.87!

Πολύ καλή παρουσία είχε ο 16χρονος Μάριος Λιλλής στο άλμα εις ύψος με 1.88μ. που κατέλαβε την πέμπτη θέση.

Συγχαρητήρια στους αθλητές και τους προπονητές μας καθώς και σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν!

Καλή παρουσία είχαν ακόμα ο Παντελής Βάσσος στα 400μ., ο Νικόλας Τσινάρη στα 100μ., και η Ειρήνη Βιδάλη επίσης στα 100μ.