Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α-Γ 2η ημέρα (09-05-2015,Άγιος Κοσμάς)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Οι Αθλητές του Συλλόγου έγραψαν ιστορία κατακτώντας την θέση στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών 2015 μετά και την ολοκλήρωση της 2ης ημέρας των αγώνων το Σάββατο 9 Μαΐου στις εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά.

 

Με εξαιρετικές επιδόσεις και πολλά ατομικά ρεκόρ κατάφεραν να συγκεντρώσουν 331 βαθμούς, 57 περισσότερους από το δεύτερο στην κατάταξη Σωματείο.

 

Νίκες στα αγωνίσματα τους κατέκτησαν η Ομάδα 4Χ400 των Ανδρών, αποτελούμενη από τους Πάνο Δούκα, Θανάση Τσάκαλη, Σταύρο Βασιλούνη και Κώστα Χούντα με 3.20.58 και ο Ηλίας Κάσσος στα 5000 μέτρα με χρόνο  16.01.24.

 

Αναλυτικά οι επιδόσεις των Αθλητών του Συλλόγου:

(Θέση-Ονοματεπώνυμο-Έτος Γέννησης-Επίδοση-Βαθμοί)

 

ΑΝΔΡΕΣ

 

200Μ.

4. ΧΟΥΝΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1993  22.33 -0.2  9

8. ΤΣΑΚΑΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1985  23.32 -1.0  5 (επίδοση προκριματικού 23.14 -0.8)

9. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1998  23.41 -1.0  4

14. ΠΡΙΤΣΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 1984  23.64 -0.2  1 (επίδοση προκριματικού 23.54 -0.2)

27. ΚΑΣΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1998  24.44 -0.9

 

800Μ.

5. ΠΡΕΝΤΖΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 1994  1.59.92 8

 

5000Μ.

1. ΚΑΣΣΟΣ ΗΛΙΑΣ 1986  16,01,24 13

8. ΧΑΙΔΕΜΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1995  17,07,45

 

400Μ. ΕΜΠ.

3. ΔΟΥΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1992   56.69 10

5. ΒΑΣΙΛΟΥΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1996   56.75 8

 

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

2. ΓΚΑΡΑΓΚΑΝΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 1999  6.73 6

3. ΜΑΚΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1996 6,66 5

6. ΤΣΩΛΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 1999  6.24 2

 

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

5. ΠΟΝΤΙΚΕΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1993  51.45 8

 

4Χ400Μ.

1. ΔΟΥΚΑΣ Π. 1992-ΤΣΑΚΑΛΗΣ Α. 1985-ΒΑΣΙΛΟΥΝΗΣ Σ. 1996 -ΧΟΥΝΤΑΣ Κ. 1993 3.20.58 26 

 

Βαθμολογία Ανδρών 217 Βαθμοί

 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

 

200Μ.

9. ΔΗΜΗΤΡΟΚΑΛΗ ΙΩΑΝΝΑ 1998  27,06 0.0 4 (Επίδοση Προκριματικού 26.78 +0.2)

 

800Μ.

4. ΧΡΥΣΑΕΙΔΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 1996  2.16.30 9

8. ΜΠΑΛΛΑ ΘΕΟΦΑΝΙΑ 1999  2.27.88 2

 

5000Μ.

2. ΚΑΙΣΑΡΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 1998  19.12.13 11

 

400Μ. ΕΜΠ.

3. ΑΝΤΖΟΥΛΑΤΟΥ ΔΩΡΟΘΕΑ 1997  63.65 10

 

4Χ400Μ.

3. ΒΑΡΔΑΚΗ Μ. 1987 - ΧΡΥΣΑΕΙΔΗ Σ. 1996-

ΧΑΤΖΗΑΝΔΡΕΟΥ Α. 1999 - ΑΝΤΖΟΥΛΑΤΟΥ Δ. 1997 4.08.28 20

 

Βαθμολογία Γυναικών 114 Βαθμοί

 

Τα αποτελέσματα της πρώτης ημέρας:

 

ΑΝΔΡΕΣ

 

100 M.

11. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1998 11.857 (-0,4) -

15. ΓΚΑΡΑΓΚΑΝΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 1999 12.14 (-0.4) -

ΚΑΣΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1998 12.26 (-2.2) -

ΜΑΡΟΥΔΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 1998 12.42 (-2,5)

ΤΣΩΛΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 1999 12.62 (-2.0)

 

400 Μ.

4. ΔΟΥΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1992 50.09  9

5. ΒΑΣΙΛΟΥΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1996 50.10  8

9. ΧΟΥΝΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1993 51.44  4

10. ΠΡΙΤΣΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 1984 51.91 3

17 . ΠΡΕΝΤΖΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 1994 52.71 1

 

1500 Μ.

9. ΧΑΙΔΕΜΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1995 4.23.18

12. ΜΠΕΛΕΧΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1999 4.25.63

17. ΧΑΙΔΕΜΕΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1999 4.29.84

 

3000Μ Φ. Ε.

3. ΚΑΣΣΟΣ ΗΛΙΑΣ 1986 9.50.05 10

 

ΥΨΟΣ

1. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1997 1.90 13

 

ΣΦΑΙΡΑ

1. ΠΛΑΒΟΥΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1986 15.68 13

3. ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1997 13.91 10

5. ΠΟΝΤΙΚΕΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1993 12.84 8

 

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

1. ΠΛΑΒΟΥΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1986 46.61 13

8. ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1997 27.76

 

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4Χ100

3. (ΜΑΡΟΥΔΑΣ Σ. 1998-ΠΡΙΤΣΑΣ Σ. 1984-ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ Σ. 1998-ΤΣΑΚΑΛΗΣ Α. 1985) 44.40 20

 

 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

 

100 Μ.

6 . ΔΗΜΗΤΡΟΚΑΛΗ ΙΩΑΝΝΑ 1998 13.17 (-1.00) 5 (Επίδοση Προκριματικού 13.15 -1.7)

8. ΧΑΤΖΗΑΝΔΡΕΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ 1999 13.36 (-1.00) 3

ΒΑΡΔΑΚΗ  ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ 1987 14.71 (-2.2)

 

400 Μ.

21. ΒΑΡΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ 1987 68.92

 

1500 Μ.

4. ΚΑΙΣΑΡΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 1998 5.01.50 9

9. ΜΠΑΛΛΑ ΘΕΟΦΑΝΙΑ 1999 5.09.81 1

 

100 Μ. ΕΜΠ

3. ΑΝΤΖΟΥΛΑΤΟΥ ΔΩΡΟΘΕΑ 1997 16.13 (-2.2) 10

 

3000 Μ. Φ. Ε.

1. ΧΡΥΣΑΕΙΔΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 11.20.66 13

 

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

1. ΒΟΥΓΙΟΥΚΑ ΕΛΕΝΗ 37.00 13

2. ΚΡΑΣΣΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 1998 30.60 -

 

 

 

 

Στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Σύνθετων Αγωνισμάτων ΠΠΑ συμμετείχε ο Αντώνης Ρούσσος, ο οποίος  κατέλαβε την 5η θέση στο Έξαθλο με 2764 βαθμούς.

 

Αναλυτικά οι επιδόσεις:

(Αγώνισμα- Επίδοση-Βαθμοί)

100Μ. ΕΜΠ. 18.07 497

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ 5.02 525

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ 7.46 349

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ 1.55 617

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ 16.50 199

1000 Μ. 3.21.17 577